خرید آنلاین: چگونه در خرید آنلاین از خود محافظت کنیم؟

خرید و فروش آنلاین به قسمت های مهم زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده است. فروشگاه های مجازی به مردم این امکان را می دهد تا از طریق راحتی منازل خود بدون فشار فروشنده خرید کنند. بازارهای آنلاین محلی جدید و راحت تر برای تبادل انواع کالاها و خدمات را فراهم می کنند.

هم مشاغل و هم مشتریان فروش آنلاین را به عنوان راهی ارزان و راحت برای خرید پذیرفته اند. هنوز هم ، درست مثل هر چیزی که با اینترنت در ارتباط است ، مزایا و خطرات مربوط به خرید آنلاین نیز وجود دارد. برای یادگیری نحوه محافظت از خود در حالی که از این منبع مفید استفاده می کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

با توجه به هزینه بالای دانشگاه ، دانش آموزان و والدین برای تهیه و فروش کتاب های درسی با قیمت های مناسب به اینترنت متکی هستند.

خرید آنلاین بخش بزرگی از صنعت خرده فروشی است.

اکثر فروشگاه های آجر و ملات خرید اینترنتی از طریق وب سایت های خود را ارائه می دهند. بسیاری از فروشگاه ها تجربه خدمات مجازی به مشتری را به مشتریان خود ارائه می دهند.

خرید و فروش آنلاین می تواند بسیار راحت و سرگرم کننده باشد ، اما اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید آنلاین از اطلاعات مالی خود محافظت کنید.

خرید آنلاین چگونه کار می کند؟

خرید آنلاین دقیقاً مانند بیرون رفتن از فروشگاه است. شما اغلب می توانید همان محصولات موجود در فروشگاه آجر و ملات را بصورت آنلاین خریداری کنید و گاهی اوقات می توانید فروش بهتری داشته باشید.

خرید آنلاین: چگونه در خرید آنلاین از خود محافظت کنیم؟

خرید آنلاین: چگونه در خرید آنلاین از خود محافظت کنیم؟

پیدا کردن یک محصول

وقتی خرید اینترنتی می کنید ، باید با جستجوی یک محصول شروع کنید. این کار را می توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه انجام دهید ، یا اگر از فروشگاهی که مورد خاصی را جستجو می کنید مطلع نیستید یا می خواهید قیمت ها را بین فروشگاه ها مقایسه کنید ، همیشه می توانید با جستجو موارد را جستجو کنید موتور و مقایسه نتایج.

در وب سایت های عمده خرده فروشی ، شرکت ها تصاویر ، توضیحات و قیمت خواهند داشت. اگر یک شرکت یا فرد

مکان ایجاد یک وب سایت را ندارد ، برخی از سایت ها مانند آمازون و Etsy امکان نمایش محصولات یا ساخت فروشگاه ای آنلاین خود را با پرداخت ماهانه برای آنها فراهم می کنند.

وب سایت های دیگری مانند eBay قالب حراجی را ارائه می دهند که در آن فروشندگان می توانند اقلام را با حداقل قیمت نمایش دهند و خریداران می توانند برای خرید این موارد پیشنهاد دهند تا زمانی که لیست به پایان برسد یا فروشنده انتخاب کند که آن را به یک خریدار اهدا کند.

اکثر فروشگاه ها همچنین مراکز خدمات مشتری مجازی را در وب سایت های خود قرار داده اند ، بنابراین در صورت داشتن سال می توانید با یک نماینده خدمات مستقیم به مشتری تماس بگیرید ، نامه الکترونیکی کنید یا گپ بزنید.

خرید و دریافت محصول

پس از انتخاب محصول ، صفحه وب معمولاً دارای گزینه ‘پرداخت’ است. هنگام چک کردن ، اغلب لیستی از گزینه های حمل و نقل و پرداخت به شما داده می شود. گزینه های حمل و نقل شامل حمل و نقل استاندارد ، سریع و یا حمل و نقل شبانه است. بسته به شرکت حمل و نقل و موقعیت مکانی شما ، حمل و نقل استاندارد معمولاً هفت تا ۲۱ روز کاری طول می کشد و حمل و نقل سریع می تواند از دو تا شش روز کاری طول بکشد.

به طور معمول گزینه های مختلف پرداخت موجود است:

بررسی الکترونیکی

این گزینه پرداخت دقیقاً مانند پرداخت مستقیم از حساب بانکی شما است. اگر تصمیم دارید از طریق چک الکترونیکی پرداخت کنید ، باید شماره های مسیریابی و حساب خود را وارد کنید. پس از انجام این کار ، مبلغ مستقیماً از حساب بانکی شما گرفته می شود.

کارت اعتباری

هنگام پرداخت از طریق کارت اعتباری ، به جای کشیدن کارت خود مانند آنچه در یک فروشگاه آجر و ملات انجام می دهید ، اطلاعات کارت اعتباری مورد نیاز را در قسمت های ارائه شده تایپ می کنید. اطلاعات مورد نیاز شامل شماره کارت اعتباری ، تاریخ انقضا ، نوع کارت (ویزا ، MasterCard و غیره) و شماره تأیید / امنیتی است که معمولاً سه رقم آخر پشت کارت بالای امضا است.

فروشندگان پرداخت

فروشندگان پرداخت یا شرکت های پردازش پرداخت مانند PayPal مشاغل تجارت الکترونیکی هستند که خدمات تبادل پرداخت را ارائه می دهند. آنها به مردم اجازه می دهند بدون به اشتراک گذاشتن اطلاعات مالی با خیال راحت ، پول را به یکدیگر انتقال دهند. قبل از خرید از طریق فروشنده پرداخت ، برای تأیید اطلاعات کارت اعتباری و یا موسسه مالی خود ابتدا باید یک حساب تنظیم کنید.

مزایای تجارت آنلاین

مزایای زیادی از خرید و فروش آنلاین کسب می شود. این شامل:

  • راحتی: خرید از محلی که قرار دارید بسیار راحت است.
  • صرفه جویی در هزینه: با افزایش روزافزون قیمت بنزین ، خرید آنلاین هزینه رانندگی به فروشگاه ها و همچنین هزینه پارکینگ را در پی دارد. همچنین با اجتناب از ایستادن در صف ، به ویژه در ایام تعطیل ، هنگامی که فروشگاه ها شلوغ و پر از مشتری هستند ، در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.
  • تنوع: اینترنت فضای قفسه نامحدودی را در اختیار فروشندگان قرار می دهد ، بنابراین آنها احتمالاً محصولات متنوع تری را نسبت به فروشگاه های آجر و ملات ارائه می دهند.
  • بدون فشار: هیچ فروشنده ای معاملات شما را تحت فشار قرار نمی دهد و شما را برای خرید در یک فروشگاه آنلاین یا مجازی تحت فشار قرار نمی دهد.
  • مقایسه آسان: خرید آنلاین نیاز به سرگردانی از فروشگاه به فروشگاه دیگر را در مقایسه با قیمت ها از بین می برد.

معایب معاملات آنلاین

خرید و فروش آنلاین معایبی نیز دارد. این شامل:

  • افزایش خطر سرقت هویت : هنگام پرداخت هزینه کالاهای خود به صورت آنلاین ، شخصی می تواند اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری ، آدرس خانه ، تلفن و سایر شماره های حساب را رهگیری کند.
  • تقلب فروشنده : اگر فروشنده / فروشنده کلاهبرداری کند ، ممکن است پرداخت شما را بپذیرند و یا از ارسال کالای شما خودداری کنند یا کالای اشتباه یا معیوبی را برای شما ارسال کنند. تلاش برای اصلاح سفارش نادرست با فروشنده از طریق اینترنت می تواند دردسر ساز شود.

هنگام خرید آنلاین از خود محافظت کنید

به طور کلی ، مزایای خرید آنلاین بیشتر از معایب آن است. با این وجود ، توجه به این نکته مهم است که اگرچه ممکن

است تعداد آنها کمتر باشد ، اما معایب آن می تواند یک مشکل بزرگ باشد.

هنگام خرید آنلاین ، محافظت از خود و اطلاعات ضروری است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در مراقبت از خود کمک کند:

سرمایه گذاری در فناوری

ایده خوبی است که برنامه های ضد ویروس و ضد فیشینگ را روی رایانه خود نصب کنید. یک برنامه آنتی ویروس از رایانه شما در برابر ویروس ها محافظت می کند. یک برنامه ضد فیشینگ سعی در محافظت از شما از طریق امنیت سایبری در برابر سایتهای غیرقانونی دارد که مانند سایتهای قانونی طراحی شده اند اما در واقع اطلاعات شخصی شما را برای فعالیتهای غیرقانونی جمع آوری می کنند.

مراقب باش

فروشندگان حق درخواست اطلاعات خاص را ندارند. اگر وب سایتی شماره تأمین اجتماعی شما را درخواست کند ، احتمالاً کلاهبرداری است. شما باید در مورد شرکت درخواست کننده اطلاعات تحقیق کنید یا در اسرع وقت از آن سایت خارج شوید.

پژوهش

اگر در حال جستجوی موردی با استفاده از موتورهای جستجو هستید و با فروشگاه یا وب سایتی روبرو شدید که در مورد آن چیزی نشنیده اید ، حتماً پایین صفحه ها را برای یافتن نشان SSL بررسی کنید.

SSL یک فناوری امنیتی استاندارد برای ایجاد پیوند رمزگذاری شده بین وب سرور و مرورگر است. برای ایجاد یک اتصال SSL ، وب سرور به گواهی SSL نیاز دارد.

چک حمل و نقل

همیشه سیاست های ارسال شده در وب سایت فروشنده یا زیر لیست محصول را بخوانید. برخی از فروشندگان به شما اجازه می دهند در مدت زمان مشخصی کالایی را پس بگیرید ، در حالی که فروشندگان دیگر هرگز بازپرداخت را قبول نمی کنند.

نتیجه گیری :

خرید و فروش آنلاین می تواند بسیار راحت و پاداش آور باشد ، اما شما همیشه باید از خود محافظت کنید. اگر معامله ای برای واقعی بودن خیلی خوب به نظر می رسد ، معمولاً چنین است. اگر در یک سایت خاص ۱۰۰٪ احساس امنیت نمی کنید ، آن را ترک کنید و چیز دیگری پیدا کنید. همچنین ، قبل از شروع هر معامله ای که شامل اطلاعات حساس است ، اطمینان حاصل کنید که رایانه شما به خوبی محافظت شده است. بسیاری از کلاهبرداری های موجود در اینترنت می توانند روی نمره اعتباری شما تأثیر منفی بگذارند و باعث ایجاد هزینه برای شما شوند ، بنابراین در تحقیقات خود فعال باشید تا بیشترین بهره را از خرید آنلاین ببرید.

سایت فروشگاه تخفیفی آف۷۲۴ ، محلی برای ذخیره سرمایه شما