[ad_1]

برند بوک و تعاریف نادرست از طراحی آن جز مهمترین موضوعات تبلیغاتی می باشد که گروه تبلیغاتی مستر دیزاین افتخار این را داشته و دارد که در کشورمان توسط مدیریت و همکارانمان در ایران معرفی و برای شرکت های بسیاری بومی سازی شد و با اندکی جستجو در سایت مطالب بسیاری مانند برند بوک را بهتر بشناسیم یا برند بوک خود را چگونه طراحی کنیم و… در سایت موجود و قابل رویت می باشد.

دلیل از نگارش متن بالا به این خاطر می باشد که بسیاری از دوستان و صاحبان مشاغل چه در تماس های تلفنی و قسمت نظرات و چه در ایمیل های دریافتی مسائلی را مبنی بر سوء استفاده از تجربه کم مشتریان مطرح کرده اند که با دریافت وجوه زیاد از آنها تنها یک فایل حاوی قوائد چیدمان لوگو و رنگ سازمانی استاندارد تحویل مشتری داده و در جواب این چند صفحه را برندبوک نامیده اند و موارد بسیار دیگر که این کار و حرفه بسیار تخصصی را زیر سوال برده اند.

 

برند بوک از نگاه درست

برند بوک brand book یا به تعریف دیگر “brand guidelines” که دقیقا یک، محصول تبلیغاتی هستند به مجموعه قوائد و قوانین مرتبط با هویت بصری و شنیداری خاص و مختص یک کمپانی ، برند یا شرکت گفته می شود که این مجموعه قوانین بسیار بسیار می تواند گسترده و جزء به جزء باشند و یا به تناسب هر سازمان کم و زیاد شوند.

یکی از تعاریف اشتباه درباره برند بوک این است که عده ای از مشتریان و متاسفانه همکاران موارد مربوط به مارکتینگ و بازاریابی و پلن بندی های بازاریابی از قبیل تحقیقات میدانی ، اهداف برند و… در پکیج برند بوک می گنجانند تا هزینه بیشتری اخذ کنند، در صورتی که این موارد به هیچ عنوان نباید در برندبوک بیاید و به مانند رشته طراحی و دانش تبلیغات حوزه تخصصی خود را طلب می کند.

به عنوان چند نمونه داخلی که طراحی برند بوک خود را با تعاریفی اشتباه طراحی کرده اند و مربوط به چند بانک می باشد که در فضای مجازی با جستجوی برند بوک های ایرانی می توانید نمونه ها را مشاهده کنید و خودتان قضاوت کنید.(برندبوک کاتالوگ نیست)

تعرفه طراحی برند بوک

تعرفه و قیمت طراحی برند بوک اصولی و حرفه ای از آنجا که می تواند شامل ۱۰ الی ۱۰۰ موضوع باشد و به درستی آنها را پوشش دهد، در نتیجه می تواند از چهار میلیون تومان شروع و تا ۱۰۰ میلیون یا بالاتر نیز قیمت داده شود. البته یادآور میشویم که طراحی برند بوک به هیچ عنوان کار یک طراح آن هم از نوع حرفه ای نیست و نیاز به گروهی متخصص در این زمینه دارد، از این رو تاکید میکنم که در انتخاب مجری و نوع قرارداد دقت لازم را داشته باشید.

طراحی برند بوک چقدر زمان نیاز دارد ؟

زمان طراحی یک برندبوک رابطه مستقیم با تعداد موضوعات مورد نظر مشتری دارد و این زمان از ۲ ماه تا ۱ یا ۲ سال نیز می تواند زمان بر باشد، پس اگر قول برند بوک یک هفته ای به شما دادند خیلی استقبال نکنید.

 

گروه بازاریابی و تبلیغات کوشا با افتخار اعلام مینماید که مانند سایر مجموعه ها طراح و مجری برند بوک سازمان و برند شما باشد تنها کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید و یا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا توضیحات کامل به حضورتان برسد.

[ad_2]