تبلیغات یعنی دیده شدن ، ما کمک میکنیم تا بهتر دیده شوید

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)

img

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)

اصطلاح SMM که به معنی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌باشد خلاصه شده کلمه Social Media Marketing است. این فرآیند برای جذب ترافیک و کاربر بیشتر در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

بدیهی است هر چه فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد بازخورد بهتری برای شما خواهد داشت و اگر درست بازاریابی کنید می‌توانید درآمد خوبی از این روش داشته باشید.

اگر دقت کرده باشید مطمئنا متوجه این امر شده اید که امروزه طیف وسیعی از کاربران اینترنتی در شبکه های اجتماعی فعال هستند. یک گزارش نشان داده که ایرانی ها متوسط روزانه هفت الی نه ساعت در شبکه های اجتماعی هستند. این رقم بالایی است اما شما از همین نقطه ضعف می توانید به نفع خودتان استفاده کنید. مفهوم SMM همین جا به کمک شما می‌آید شما با انجام مجموعه اقداماتی که در راستای بازاریابی اینترنتی می شود می‌توانید کاری کنید تا سایت شما از طریق شبکه های اجتماعی در نتایج جستجوها بهتر دیده شود.

امروزه بیش از هفتاد و پنج درصد از شرکت ها از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی خود استفاده می‌کنند.باید توجه داشت که فعالیت مستمر در این شبکه ها ار طریق SMM موجب می گردد تا افراد زیادی با کسب و کار آنلاین شما اشنا شده و در نهایت به بازدید از سایت شما بپردازند . با هر هدفی که هستید ، اطلاع رسانی ، فروش و ….. می‌توانید از این تکنیک بازاریابی اجتماعی استفاده کرده و در Social Networking فعالیت داشته باشید و با حضور داشتن در یک یا چند شبکه‌ی اجتماعی پر مخاطب از طریق SMM از کاربران موجود در این شبکه‌ها و علایق و نیازمندی‌های انها بهره‌برداری نمایید.

مزایای استفاده از SMM یا بازاریابی شبکه های اجتماعی:

  1. افزایش مشتریان و مخاطبان و شناسایی برند، فروشگاه و یا سایت خود به دیگران
  2. امکان اطلاع رسانی سریع بین کاربران مختلف از طریق ارتباطات موجود در این شبکه‌ها
  3. توسعه اهداف شما با استفاده از SMM در زمینه های : برندسازی و ایجاد هویت، افزایش ترافیک وب سایت اصلی، افزایش فروش، افزایش ارتباطات و تعاملات با مشتریان کسب و کار خود
  4. امکان به کارگیری کلمات کلیدی خاص و ویژه‌ی موضوع فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی. (برای مثال استفاده از هشتگ (#) قبل از کلمات کلیدی‌ای که به عنوان توضیح عکس‌های آپلود شده قرار می‌گیرد

با استفاده از تکنیک بازاریابی SMM ، لینک های زیادی از سمت شبکه‌های اجتماعی به سایت شما داده می شود و این می تواند بسیار مهم باشد و برای گوگل لینک بیلدینگ ارگانیک بسیار دارای ارزش است. بنابراین smm تاثیر مستقیمی بر روی بهبود اوضاع سئو سایت شما خواهد داشت.